Gösterge İkaz İşaretleri

 

audi gösterge panelineki lambaların anlamları Motor soğutma sıvısı seviyesi çok düşük. Motora hasar verme riski taşıyor. İlk fırsatta sıvıyı yenileyin (bkz. Kullanım Kılavuzu). Dikkat: Motor hararet yapabilir.

 

direksiyon üzerinde kilit işaretiElektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) Bloke! Direksiyonu çevirin.

 

direksiyon yanında ünlem işareti Direksiyon mekanizmasının davranışı değişti. Direksiyon açısından kaynaklı olabilir. Sürüşe devam edebilirsiniz. Dikkatli kullanın.

 

gösterge panelindeki ampul içindeki ünlem işaretinin anlamıYanmayan ampül arızası. En yakın Yetkili Servise sorunu kontrol ettirin.

 

göstergede musluk resmi çıkıyor nedirDaha fazla motor yükü katalizöre zarar verebilir. Düşük hızda seyre devam edin. Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

göstergedeki fiskiye işareti ne demek  Silecek sıvısı bitmek üzere. İlk fırsatta silecek sıvısı deposunu doldurun.

 

göstergedeki yay tel işareti ne demek Isıtma bujisi arızalı. En yakın Yetkili Servis ile temasa geçin.

 

p harfinin yanında ünlem işareti ikazı ne demek  Park sensörü devre dışı. Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

passat ünlem işareti ikaz işaretleri Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

skoda fabia ikaz işaretleri Hava yastığı uyarısı.Koltuğu mümkünse kullanmayın. Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

u şaretinin içindeki ünlem ne anlama geliyor  Lastik durumu göstergesi çalışmıyor. Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

volkswagen tiguan üçgen içinde ünlem uyarısı Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

vosvogen jetta gösterge panelindeki akü uyarı lambası  Akü seviyesi çok düşük!

 

yuvarlak dişli içinde ünlem işareti ne demek Şanzıman arızası. Acil durum programı devrede. P, R, N, D vitesleri (ileri viteslerden sadece 3. ve 5. vites) çalışır. Frensiz vites geçişi yapılıbilir. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme uyarısı. Dikkatli sürün. Servisinize sorunu kontrol ettirin.

 

cc göstergedeki ünlem işareti ne demek  Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının. En yakın Volkswagen Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

göstergedeki musluk işareti kırmızı Sürüşe devam etmeniz motora hasar verebilir. Aracı durdurun ve kontağı kapatın. En yakın Volkswagen Yetkili Servisiyle temasa geçin.

 

kırmızı direksiyon üzerinde kilit işareti nedir  Elektrikli direksiyon kilidinde arıza var. Eğer kontağı kapatırsanız ELV tekrar serbest kalmayacak. Motorunuz çalışıyorsa durdurmayın. Otomobili tekrar çalıştıramayabilirsiniz.

 

kırmızı u şaretinin içindeki ünlem ne anlama geliyor Lastik patlak. Dikkatle durun. Kullanım Kılavuzundaki lastik değiştirme talimatlarını uygulayın. Runflat lastikler, belirli bir mesafe boyunca maksimum 80km/s hızla yola devam etmenizi sağlar. En yakın Yetkili Servis ile temasa geçin.

skoda octavia ikaz işaretleri Hava yastığı uyarısı.Koltuğu mümkünse kullanmayın. En yakın Volkswagen Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

skoda superb göstergedi yağdanlık çeşme işareti Motor yağ basıncı çok düşük. Motora hasar verebilir. Kontağı kapatın. Sürüşe devam edemezsiniz. En yakın Volkswagen Yetkili Servisiyle temasa geçin.

 

vosvogen polo gösterge panelindeki akü uyarı lambası kırmızı Alternatör arızası. Akü boş. Gereksiz elektrik yükünü kapatın. En yakın Volkswagen Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

voswogen golf tsi ünlem işareti ikaz işaretleri  Emniyet kemerini takın.

 

yuvarlak dişli içinde ünlem işareti ne demek kırmızı Şanzıman arızası. Acil durum programı devrede. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme. Dikkatli sürün. En yakın Volkswagen Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

2 thoughts on “Gösterge İkaz İşaretleri

    1. Bu uyarı işareti yıllık yağ bakımının zamanının geldiğini ifade eder. En kısa sürede yağ bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir